Nagroda Quality Today

Opublikowany:09.03.2017 13:51:33

SUN-FARM – pretendent do uzyskania europejskiego Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU®

http://jakoscroku.pl/aktualnosc/i-tura-certyfikatu-jakosc-roku-2016-rozstrzygnieta


Dajemy więcej

Rozmowa z
Robertem Kureckim,
prezesem zarządu SUN-FARM Sp. z o.o. ( Gazeta Prawna 28.04.2016)

Rozwój firmy zaczął sie od Acesanu- pierwszej niskodawkowej Aspiryny. Czym dzisiaj, po 25 latach działalności, SUN-FARM zaskakuje rynek?

– Dajemy więcej, to przesłanie jakie realizujemy produkując wyroby o wyjątkowych właściwościach, adresowane do najlepszych specjalistów w dziedzinie medycyny i farmacji. To oni są w stanie docenić nasze innowacje.
Filozofia ta pozwala ograniczyć do minimum wydatki na promocję, a uzyskane dzięki temu środki inwestować w nowe leki o cechach oczekiwanych przez naszych klientów.

Zastosowaliśmy dotychczas szereg prekursorskich rozwiązań. Począwszy od fenomenu wspomnianego Acesanu, pierwszej, niskodawkowej, niepowlekanej aspiryny, poprzez nowe postaci sterydów, zestawy w lekach przeciwgrzybicznych, aż po wykorzystanie żelu kwasu krzemowego w Tonisanie H lub aplikator LactoStop stosowany w nietolerancji laktozy. Uważam, że wiele naszych produktów zasługuje na wyróżnienie, ponieważ są unikalne w swoich kategoriach.


Które z nich to powód do szczególnej dumy?


– Sterydy, które rozwijamy zgodnie z aktualnymi standardami po prawie 50 latach zyskują nowe wskazania, drogi podania, moce, dłuższy okres przydatności do użycia, innowacyjne podłoża lub postaci farmaceutyczne.

Np. Momecutan– baza ma?? – to pierwsze bezwodne podłoże, identyczne ze stosowanym w naszych maściach sterydowych, umożliwiające
optymalną terapię sekwencyjną w AZS i w łuszczycy. Inny przykład stanowią lakiery przeciwgrzybiczne, gdzie ponad 80% naszej produkcji eksportujemy na wymagające rynki: Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Ukrainy i Chorwacji. Ich wysoka jakość i skuteczność warunkowana jest nie tylko substancją czynną, ale sposobowi aplikacji. Za pomocą jednorazowych narzędzi pacjent każdorazowo usuwa resztki starego lakieru tak, aby nowa jego warstwa mogła skutecznie działać. Kolejny powód do dumy to Tonisan H - żel na opryszczkę - przykład innowacyjnego zastosowania 95% koloidu kwasu krzemowego. Dzięki silnym właściwościom sorbcyjnym wody Tonisan H przynosi ulgę w opryszczce wargowej już po 10 minutach, niezależnie od fazy rozwoju choroby.


Projakościowe działania przedsiębiorstwa to nie tylko dbałość o produkt, ale również o szkolenie zespołu 60 pracowników. Jaki ma to wpływ na rozwój firmy ma szkolenie pracowników?


– W SUN-FARM pracownicy w krótkim czasie zdobywaję wiedzę, która w innych zakładach byłaby dla nich nieosiągalna przez lata. Ze względu na niewielką liczebność personelu poszczególne osoby pełnią po kilka funkcji w przedsiębiorstwie. Dlatego osoby pracujące u nas na pewno się nie nudzą i szybko zdobywają doświadczenia w licznych dziedzinach.


Czym SUN-FARM znów zaskoczy?


– Na pewno rozwiązaniami z dziedziny dermatologii, ginekologii oraz stosowanymi w lecznictwie szpitalnym. Prowadzimy kilka nowych projektów, a ponad połowę zysku przeznaczamy na rozwój nowych leków. W ciągu roku zamierzamy wprowadzić innowacyjny lek na raka skóry, na którego czeka wielu pacjentów.

Dziękuję za rozmowę
i życzę dalszych sukcesów.
Milena Morcinek