Jesteś tutaj: Strona główna / Informacja dla lekarzy i farmaceutów / Suplementy diety / LactoStop

LactoStop

Opis produktu

LactoStop

LactoStop® jest suplementem diety zawierającym enzym laktaza. LactoStop® występuje w formie niewielkich tabletek, z których każda zawiera 5.500 jednostek laktazy. Dzięki przyjmowaniu preparatu LactoStop® osby z nietolerancją laktozy mogą spożywać mleko i produkty zawierające laktozę bez żadnych skutków ubocznych!

Działanie LactoStop®

Zawarta w preparacie LactoStop® laktaza zastępuje brakującą endogenną laktazę i rozkłada zawartą w przyjmowanym pożywieniu laktozę na przyswajalne składniki - galaktozę i glukozę. LactoStop® może być bezpiecznie stosowany przez osoby we wszystkich grupach wiekowych, również przez dzieci i kobiety w ciąży.

Stosowanie LactoStop®

Stosowanie LactoStop® jest bardzo łatwe. W trakcie spożywania mleka lub produktów zawierających laktozę należy zażyć LactoStop® i po prostu delektować się posiłkiem. Zapotrzebowanie na laktazę jest różne u poszczególnych osób i zależy od produkcji endogennej laktazy.

Jeżeli po spożyciu produktów zawierających laktozę nadal występują typowe dolegliwości, można zwiększyć liczbę przyjmowanych tabletek aż do ustąpienia objawów niestrawności. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki podanej na opakowaniu.

 

Osoby, u których występuje nietolerancja laktozy, powinny przyjmować preparat z każdym posiłkiem zawierającym laktozę. Zapotrzebowanie na przyjmowaną laktazę określane jest indywidualnie, ponieważ jest ono uzależnione od endogennej produkcji laktazy, jak również od ilości laktazy zawartej w posiłkach i napojach. Należy zasięgnąć porady u specjalisty odnośnie do roli tej substancji w diecie.

Preparat Lactostop dostępny jest w dwóch wielkościach opakowań zawierających:

  • 40 tabletek
  • 100 tabletek

Niewielkich rozmiarów opakowania bezpośrednie wyposażone są w wygodny podajnik tabletek.