Jesteś tutaj: Strona główna / Produkty / Kosmetyki / Momecutan baza

Momecutan baza

Opis produktu

Momecutan baza maść to produkt przeznaczony:

  • Do pielęgnacji suchej, łuszczącej się skóry
  • Do pielęgnacji skóry osób stosujących miejscowo kortykosteroidy

 

Opakowanie Momecutan baza maść zawiera 100 g tłustej, nawilżającej i doskonale tolerowanej maści.

 

Momecutan baza maść - jest maścią o działaniu nawilżającym i natłuszczającym. Tworzy barierę na powierzchni skóry i zapobiega działaniu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Zmniejsza parowanie wody ze skóry, tym samym chroni ją przed nadmiernym wysuszeniem. Produkt stworzony z myślą o pielęgnacji skóry osób stosujących miejscowo kortykosteroidy, np. w schemacie przerywanego lub tandemowego stosowania.

 

Momecutan baza maść przeznaczona jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Cienką warstwę produktu należy nakładać na oczyszczoną i osuszoną skórę nie częściej niż raz dziennie. Nie należy stosować na rozległe powierzchnie (więcej niż 20% powierzchni ciała).

 

Momecutan baza maść nie należy stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Nie stosować produktu na błony śluzowe, w okolice oczu oraz narządów płciowych. Nie zaleca się stosowania u dzieci. Stosować na nieuszkodzoną skórę, bez ran i owrzodzeń.

 

Przechowywanie: Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Po otwarciu tuby Momecutan baza maść zachowuje ważność przez 6 miesięcy.